Prečo je Panelák sračka (20 %) Tlačiť E-mail
Seriály
Napísal Ivan Kučera   
04.07.2009 11:58

Panelák láme rekordy sledovanosti! Jojka je najgeniálnejšia slovenská televízia! Ráková sa naučila hrať (a po slovensky)! Rýchlo sa niečoho napite! Panelák jáj bože.

PROLÓG

Najskôr plusy. Hoci to znie ako zúfalé hľadanie zopár milimetrov chutných miest na hnilej hruške, je DOBRE, že sa na Slovensku niečo robí, že hercov nevyužívame IBA v dabingu a že americké kriminálky z produkcie Jerryho Bruckheimera MAJÚ pôvodnú slovenskú konkurenciu. Toľko k plusom.

ZAČALO TO MARCINOM

Komediálna dvojica Peter Marcin/Andy Kraus po rozhlasovom úspechu ovládla TV scénu zábavnými reláciami „Uragán“ a „Hurikán“ (líšili sa v podstate len názvami). V roku 2006 naštartovali markizácky sitkom „Susedia“, ktorý skončil v najlepšom, čo dokazujú vysoké čísla sledovanosti i pri entej repríze.

Dohadov, prečo šou skončila, existuje niekoľko. Keďže nikto z nás „do toho“ nevidí (a Marcin s Krausom držia bobríka mlčanlivosti), pri dohadoch zostane. Možno to bola stagnácia. Publikum sitkom zbožňovalo, Kraus s Rákovou sa objavili v reklame na nealkoholický nápoj, no seriál prešľapoval na mieste (hoci na vysokej úrovni... na slovenské pomery).

Druhá verzia smrdí človečinou: medzi roky spolupracujúcu dvojicu sa vkliesnili slová „podraz“ a „peniaze“. Kraus údajne vyjednával za Marcinovým chrbtom s konkurenčnou Jojkou, Marcina vraj oslovila Markíza aby dal bez Krausa dohromady projekt na spôsob „Susedov“ (dnes je to však práve Kraus, kto „Susedov“ vykradol v jojkárskom „Kutyil s.r.o.“). Nakoniec sa rozišli; Marcin v Markíze vyskúšal sitkom „Bláznivá rodinka“, ale sledovanosť bola mizerná a nevydarený projekt bol vedením televízie stopnutý. V roku 2009, totálne nevyužitý, odchádza z Markízy do STV s neoriginálnou - ale zručne odvedenou - talk show „Chodili sme spolu“.

Je pravda, že Kraus bez Marcina tiež nie je „nič moc“. Keď dostal od Markízy možnosť uvádzať vlastný formát („Nech sa páči“), presunuli ho do neskorého večerného času kvôli (ne)sledovanosti. Lenže Kraus poskakovanie pred kamerou nepotrebuje (keď sa pred ňu vrátil v sitkome „Kutyil s.r.o.“, pôsobil na mňa dojmom, že to robí naozaj už len kvôli peniazom). Tam, kde je Marcin (napriek niekoľkým skúsenostiam s réžiou) „len“ fyzickým človekom pred kamerou, zostáva Kraus šedou eminenciou projektov, ktoré kryje zo zákulisia ako producent, ani sa nesnažiaci zakrývať svoj vysoký životný štýl.

PANELÁK

Reklamná kampaň v počiatkoch avizovala „Panelák“ ako sitkom. Aspoň ja som z nej mal taký dojem. Kraus naverboval mladú hereckú slovenskú generáciu (Bárta) a zopár skúsených divadelných veteránov (Turzonovová, Slezáček). Úvodnú zvučku (inak po vizuálnej stránke originálnu) podmaľoval Kuly z Desmodu „hlbokou“ a „dospelou“ pesničkou (niečo ako „ak chceš zabudnúť, tak zabudni“ za kvalitný text nepokladám).

Základný problém „Paneláku“ je v tom, že je to denný seriál. Televízia ho propaguje ako „najúspešnejší slovenský denný seriál“. Divák ľahko zabudne, že „Panelák“ je najúspešnejší denný seriál preto, že žiadny druhý slovenský denný seriál neexistuje.

Televízia vysiela každý deň (mimo víkendov) jednu cirka tridsaťminútovú epizódu. Takéto tempo je náročné nie ani tak pre hercov, ale skôr kvôli scenárom. Tie sú mimoriadne slabé. Dialógy sú trápne, vzťahy ako v „Esmeralde“, zápletky primitívne, o predvídavosti vývoja deja a podpriemerne (ne)napísaných postavách nehovoriac.

Veľa divákov si „Panelák“ bráni. Nezabúdajme na to, že zamestnaní ľudia si chcú po vyčerpávajúcej šichte večer sadnúť na gauč a vypnúť. Chcú cítiť pocit istoty v neistom svete, v neistej krajine a v neistej dobe. Psychológ by vám to charakterizoval lepšie. Zrazu vysoká sledovanosť nie je nelogická; Kraus skrátka len zacementoval výtlk na zívajúcej slovenskej televíznej ceste. Pre mňa nie je výraznejší rozdiel medzi jedným stupídnym dielom "Paneláku" a ľubovoľnou argentínskou telenovelou. Existuje veľa seriálov, robených len na oddych. Na tom nie je nič zlé. Ale keď vedľa „Paneláka“ postavíte „Krok za krokom“ či „Alfa“, uvedomíte si, že aj „len zábava“ sa dá robiť inak.

DOPAD DENNOSTI

Problém „denného“ nakrúcania je viditeľný už „technicky“: rýchlo nahnať do šedivo nevýraznej výpravy „typického činžiaku“ (zopár stolov a stoličiek, v lepšom prípade výčapný pult) zopár štatistov alias tri štyri dobre stavané bratislavské vysokoškoláčky a pustiť do toho americký slaďák (celkom by ma zaujímalo, ako to má právne oddelenie televízie vyriešené s autorskými právami). Ak musí komparzista ľubovoľného pohlavia povedať dve slová, hanbí sa, preskakuje mu hlas, pozerá okolo seba, do stropu, do kamery, vráža do predmetov, v hlase afektovaný tón. Ja by som to nezvládol lepšie. Ale ja neleziem pred kameru.

Nežiadam, aby v každej epizóde zomrela nejaká postava (hoci je to v tomto prípade fajn predstava), ale na 99% sú zápletky VEĽMI zlé. Epizóda 273. Angie daroval Karol retiazku, ktorá sa jej nepáčila, no nevedela, ako mu to má povedať. Agáta chce s Milanom hovoriť o deťoch, hoci nateraz ešte žiadne nechce. Milan sa nahnevá a odíde do baru. Vrchol adrenalínu prichádza v momente, keď Bajzovcov kvôli predaju bytu navštívi Vlado Voštinár. O humor sa postará Imrich, keď popletie porekadlo a povie „vlk aj ovca budú sýti“. Epizóda nečakane končí vo chvíli, keď bezcharakterný šéf Ivany Švehlovej nasype do šampanského prášok, aby mal rýchlejšie sex.

Rýchle tempo nakrúcania sa podpísalo aj na hereckých výkonoch. Hoci, Viki Ráková, ktorú Kraus pre... pritiahol zo „Susedov“, by nepodala kvalitný herecký výkon ani keby mala sto rokov. Najlepší výkon podáva dôchodcovský párik Turzonovová/Slezáček. Cez humor sa im podarilo zachytiť asi jediné uveriteľné postavy seriálu (ak necháme bokom ich psa Klorka). Ale ostatní... Čo z toho, že máme dobrých mladých hercov, keď postavy, ktoré hrajú, stoja za prd? Didi Mórovú seriál preslávil... nechápem prečo, v každej epizóde je úplne rovnaká. Helena Krajčiová podľa mňa patrí skôr k hercom „jednej tváre“; je asi príliš mladá na to, aby si so svojou toporne napísanou rolou poradila s nadhľadom. Dokonca i talentovaný Braňo Bystriansky (ktorého Kraus prvú sezónu nechal v „Kutyil s.r.o.“, ale z druhej ho vyškrtol) je ako hlúpy krčmár Imro trápny.

Ostatní sa snažia, ale niektoré scény pôsobia až amatérsky improvizačne. Nečudo, nikto nemá čas - ide sa na „prvú dobrú“, všetko sa musí spráskať rýchlo, čo najrýchlejšie a okamžite utekať na ďalšiu stránku scenára. Kraus je dočasným víťazom: nahrabal si za „Panelák“ prachy, ale kde bude o dva tri roky? Divákom sa sprotiví. Pochová ho vlastná (pod)priemernosť. Len čo slovenský divák pochopí, že veci sa dajú robiť aj kvalitnejšie (Muzika) a spomenie si na pomyje, ktorými ho Kraus kŕmil, vráti mu to aj s úrokmi. Nehnevá ma ani tak to, že sú tu ľudia ako on, robiaci zlú robotu. Hnevá ma, že im na to Slováci vždy na pár rokov skočia.

MÁM SPADENO NA VIKI

Viki Ráková (*1981) bola tŕňom v oku divákov tak dlho, že jej živnostníčka Agáta dostávala čoraz menej priestoru. Nakoniec postava, ktorej herecká predstaviteľka je schopná byť ešte ako-tak zaujímavá v komickej roličke popletenej Maďarky v bielych ponožkách, „odišla na liečenie“. Bohužiaľ sa z neho vrátila a otvorila si v paneláku obchod a násilím vytvorila nereálny vzťah s drsným mafiánom, čomu sa skutočne nedá príliš uveriť. Nie je schopná podať vážny psychologický výkon. V jednom rozhovore sa vyhovárala na málo životných skúseností. Spomínam na Oscara nominovaného jedenásťročného Haleyho Joela Osmenta. Asi len na Slovensku sa môže stať, aby sa herec vyhováral na blesky nad Tatrami.

Za ešte závažnejší problém u herečky pokladám uši trhajúce maďarské zaťahovanie. Pokladám to za ponižujúce (pre diváka), neprofesionálne (pre herečku) a nešťastné pre nás všetkých, pretože, xenofóbiu nabok (skutočne nemám nič proti Maďarom, vlastne rozmýšľam, či som vôbec niekedy nejakého živého stretol, každopádne pána Slotu som nikdy nevolil), NEDÁ sa to počúvať. Je to zúfalé a neospravedlniteľné amatérstvo. Veď aj politici si najímajú profesionálov, ktorí ich učia artikulovať, prezentovať sa mimikou, gestikuláciou atď. Ako je potom možné, že HEREC nevie používať základné vyjadrovacie prostriedky? Herečka sa v interview pre týždenník Život (č. 23/2008 s. 32) obhajovala tým, že scenáristi ubrali z jej veselej povahy a „prinútili“ ju hrať „vážne“. Stephen King mal pravdu. Niektorí ľudia by mali mať zakázané hovoriť.

TÍ DRUHÍ

Časom došlo v seriáli k niekoľkým odchodom (Filip Tůma) a naopak, prišli nové tváre (Lucka Vondráčková). Bohužiaľ niektorí herci sú veľmi slabí. Už som spomínal Helenu Krajčiovú (a jej je nafúknutú pózu „to čo si do mňa dovoľuješ“, ktorú používa aj v „Profesionáloch“). Róbert Jakab je stále dýchavičný (aj ja som dýchavičný, ale opakujem - aspoň som sa rozhodol nestať hercom) a tak sa to snaží maskovať tým, že neustále niečo konzumuje. Len si to všimnite: akonáhle má niečo povedať, takmer už podvedome siaha po chlebe so šunkou, aby žutím zakryl základné nedostatky svojho prejavu. Vôbec, všetci tu radi papajú. U Hitchcocka sa vám v „jedálenských“ scénach zbiehali slinky. V „Paneláku“ vás zo všetkých tých jogurtov a šunkových chlebov napína na dávenie a pýtate sa, prečo tých ľudí rodičia nenaučili nemliaskať. Mórová (životná partnerka Juraja Mokrého) je stále povýšenecká, to už nie je „stagnácia postavy“, to je repríza prvej epizódy! Neznesiteľná je bohužiaľ manželka Radoslava Brzobohatého, (inak skvelá) pani Hana Gregorová, ktorá hrá otravnú mamu jedného z hrdinov. Je úsmevné sledovať, ako sa Diana Mórová v každej druhej časti rozhorčuje nad tým, že „mamička tu stále je“ (aj v časti 180).

Otravný, prísna, popletený – čo najtupšia charakteristika pre nenáročného diváka. Šedý priestor medzi Dobrom a Zlom? Čo to sem zaťahujete! Toto nie je umenie. Toto je, ako by povedal Johnny Depp, výplň medzi reklamou.

Mne osobne sa zďaleka najviac pozdáva z hereckého obsadenia (okrem Turzonovová/Slezáček) Alexander Bárta ako „podnikateľ“ Kordiak; herec očaruje vrodenou aroganciou. Napríklad Colin Farrell ju má. Plus u mňa má tiež Henrieta Mičkovicová, ktorá ako jedna z mála pôsobí dojmom, že má čo hrať a ktorej postava sa vďakabohu nedá debilne vhodiť do jednorozmernej škatuľky. To zvládol i Kobielsky ako počítačový expert pod papučou, čo je o to obdivuhodnejšie, že jeho postava by v podaní menej skúseného/sebavedomého/sympatickejšieho herca okamžite padla na samé dno žumpy; na Kobielskeho „slabošské scény“ by som sa však vedel pozerať do nekonečna.

Občasné fádne mini úlohy (Andy Hryc ako hudobný vydavateľ, Vlado Černý ako nadržaný šéf) zaváňajú samoúčelným predvádzaním sa (Katarína „jaj bože bolesť v srdci!“ Brychtová ako Kordiakova nevlastná sestra). Nevraviac o neznesiteľných dvojičkách, ktorým v živote prajem všetko naj, ale, chalani, obávam sa, že herci z vás nebudú. Pri vašich kŕčom presiaknutých scénach odvraciam zrak. Upratovačka Lucia Siposová sa uspokojí so špúlením vlhkých pier. Obávam sa, že na viac nemá a u mňa klesla (ako človek) ponosovaním sa na „odťažitý štýl“ Karla Rodena (jedného z najkvalitnejších hercov, akých Česi kedy mali). Starosta Ľubomír Paulovič? Tvári sa strašne prísne a všetkých ponižuje a uráža. Pozerať sa na to jednu epizódu? Okej. Dve? Hm. Desať? Kdeže, na toto nervy nemám. Kraus hrá/útočí na najnižšie sexuálne a iné pudy: sympatická, sviňa, krásna, hajzel. Chcete psychológiu? Choďte do divadla.

Mám rád mladých slovenských hercov a veľmi im držím palce. Ale tadiaľto cesta nevedie. Prosím, nespreneverujte sa kvôli peniazom svojmu talentu! Pôvodne som tento článok vôbec nechcel uverejniť. Je v ňom priveľa negatívnej energie a žiadne fajn miesta. Trvalo mi niekoľko týždňov, kým som zmenil názor. Ako som totiž tak článok pomaly dopisoval, s narastajúcim zlým pocitom som si znechutene uvedomoval, ako všetko kritizujem a nič viac. Nemám rád také články. Mám rád, ak okrem kritiky človek napíše aj svoj názor, čo by mal Kraus urobiť, aby sa výsledok zlepšil. „Panelák“ je však taká hrozná sračka, že jediné zlepšenie Kraus dosiahne až keď ju stopne. Samozrejme nestopne. Po letných prázdninách 2009 štartuje štvrtá séria.

Komentáre

avatar Stanka
-4
 
 
PAnelak je super hoc ho niiekedy nevidim :D
avatar Maťo
+14
 
 
vyborny članok, je to tak ako si to napisal, poondena sračka na ktoru sa po 2 časti neda divať. rakova nevie hrat nic ine iba Madarku, Kraus sa chyta kazdej slamky len aby zbohatol, dej vymysli lepsi aj 15 rocna producentka telenovely Krehke vztahy. Jednou vetou Strach a Hroza
avatar regina
-6
 
 
podla mna je panelak dobry serial a ked sa ti natom nieco nepaci nepozeraj ho nikto ti to neprikazal!!!!!!!!!!a co si ti nejaky macher na hercov ci co!!!
avatar regina
-5
 
 
inac aj ja viem po madarsky a nehambim sa za to
avatar Tibor
+3
 
 
Inac vies co je na tom najlepsie? ze ty si ten clanok vobec nepochopila :)
avatar xixi
+15
 
 
genialny clanok, velka pravda. hry ktore nie su o herectve ....
avatar SpytiPater
+4
 
 
Panelák prvým denným seriálom...prvenstvo vyfúkla Jojke markíza seriálom Medzi nami. Prvenstvo v úspešnosti však navždy ostane Jojke, pretože Medzi nami na druhej série nedožilo.
avatar kongamato2
+6
 
 
Pekný članok a aj pravdivý.
avatar Maya
+6
 
 
Genialne napisane. Akoby som citala svoje myslienky...
avatar Galinka
-8
 
 
Je to výborní denný seriál ktorý sa pozerať na J ojke o 20:15 hodine.
avatar Riddick
+11
 
 
"Divák ľahko zabudne, že „Panelák“ je najúspešnejší denný seriál preto, že žiadny druhý slovenský denný seriál neexistuje." - BINGO! :-DDD
avatar Riddick
-2
 
 
z Paneláku sa mi (našťastie) nikdy nepodarilo zachytiť viac než pár "barových" scén (auvajs!) a práve duo Turzonovová+Slezáček - a zdali sa mi veruže všetko možné, len NIE uveriteľní... ale čo je tam vlastne uveriteľné?
IMHO sú "denné seriály" (čo je len honosnejší názov pre telenovelu) rovnako tupé, či ich vyrobia v USA, Mexiku, Rakúsku (doktorské a policajné grcky)... alebo u nás.
avatar Veronika
0
 
 
No väčšina z vás si ani neuvedomuje že každá karta má 2 strany... Samozrejme tú tmavú, na ktorej si všetci zgustnú a na druhej strane tú svetlú (o ktorú sa samozrejme nikto nezaujíma) A možno je načase začať si klásť správne otázky... Možno je to smutné, no niektorý ľudia sú v týchto časoch viac než tuctový. Pretože vo väčšine recenzií sa kladie dôraz na otázky typu: " Kde asi tak zohnali také HROZNÉ herecké obsadenie?" alebo: "Prečo asi tak v tej a tej časti spravil ten a ten to čo spravil, aj v prípade že to tam vôbec nesadlo? ". Ale nanešťastie si skoro ani jeden z Vás neuvedomuje že éra slovenského seriálu je vo fáze počiatočného vývoja.. A no a čo že Panelák je jediný denný seriál??? Kraus je jediný kto mal odvahu takéto niečo zrealizovať a myslím, že sa mu to (úspešne) podarilo... A prečo by si popri tom nemohol aj niečo zarobiť? Viac či menej? to je fuk.. Pretože úprimne, kto v dnešnej dobe neide po peniazoch??? Len si nehovorte " ja neidem" pretože klamete sami seba... xoxo W.
avatar Ivan Kučera
+2
 
 
Ahoj Veronika. Vidím aj svetlú stránku. Hoci to bude znieť, ako keby pápež chválil Satana, som takmer na 98,7% presvedčený o tom, že aj vďaka tejto sračke slovenskí diváci pochopili, že nám tu v zdanlivom umeleckom vákuu potichu vyrástla nová generácia mladých hercov, ktorí na to MAJÚ. Slovenský divák CHCE vidieť našich hercov pri práci a fandí im. To je krása a prvý stavebný kameň, vedúci k postaveniu chrámu s názvom „Slovenský herec je super“. Toľko k svetlým stránkam.

Že HROZNÍ HERCI? No za to ja nemôžem. Nedávno som si dal 5 minút z novej časti. Viac som nevládal. Viki Ráková by sa mala v novinách ospravedlniť, že sa nazýva herečkou. Postavme vedľa nej Moniku Hilmerovú. V takom prípade nám zostane jedna afektovaná dievčinka, ktorá podľa mňa NEMÁ na to, byť herečkou lebo neovláda ani ZÁKLADNÉ herecké techniky (fakticky sa miestami až čudujem, že sa nepozerá do kamery) a jedna šikovná, prirodzená, presvedčivá, zaujímavá, originálna a talentovaná baba.

Neberiem Paneláku, že je denný seriál ako Slnku neberiem, že svieti. Nepáči sa mi však, že je prezentovaný ako „najúspešnejší denný seriál“. Pritom žiadny druhý v SR neexistuje. To sa mi zdá falošné, škaredé, nepekné a (to je asi najsprávnejšie slovo) zavádzajúce.

Neviem, či sa to, že sa niekto pustí do denného seriálu, dá označiť za odvahu. Ale budiž.

A že je Panelák úspešný? Kto tvrdí, že nie je? Ak si pod pojmom „úspešnosť“ predstavíme tok peňazí, Panelák JE úspešný: zarába veľké peniaze z reklamy, má vysokú sledovanosť a fanúšikovia reálne hodnotia činy svojich hrdinov nasledujúce ráno v robote. Keby Panelák úspešný NEBOL, televízia ho ZRUŠÍ (Normálna rodinka Petra Marcina bola kvôli mizernej sledovanosti stopnutá... nerátal som to... po štyroch dieloch?). To je základné pravidlo, ktoré pozná každý škôlkar. Komerčné televízie nie sú charita.

ento článok som sa snažil napísať najpoctivejšie, ako som vedel. Na Paneláku podľa mňa nie je nič dobré a slovo „sračka“ som nepoužil ako urážku, ale ako terminus technicus.

Baviť sa o tom, že fáza slovenských seriálov je ešte len v začiatkoch... už pred desaťročiami sa robili pôvodné slovenské seriály (Bambuľkine dobrodružstvá, Spadla z oblakov). To len niektorým nedávno narodeným (povedzme po roku 1990) sa zdá, že pred rokom 1993 bol pravek.

Áno, skoro všetci ideme raz za čas po peniazoch. Od pekára po prezidenta. Ale aj „ísť po peniazoch“ sa dá s galantnosťou, nonšalantnosťou, džentlmenstvom a úrovňou – a nie napísať prvý sračkový dialóg aký mi napadne, vygrcať ho na papier, narýchlo obsadiť pár akože-hercov a ísť na „prvú dobrú“. NIE VŽDY ide o peniaze. Verím, že väčšina našich hercov by RADA hrala aj za symbolický honorár - kebyže dostane scenár, aký tu ešte nebol. Tomu verím a nikto ma nepresvedčí, že ide IBA o peniaze. Aj ten Alexander Bárta je v konečnom efekte „len“ umelec a verím, že keby mu niekto s maličkým rozpočtom ponúkol dobrú rolu v dobrom scenári, bral by ju radšej, ako sračku za veľké prachy... Obhajovať ale človeka, ktorý sa netají tým, na akej vysokej nohe si stojí (A.K.), sa mi zdá zvrhlé a úchylné.
avatar marek ZA
+2
 
 
taku sprostosť natočim aj ja a nepotrebujem na to profi hercov, nežili v panelaku a nevedia čo hraju za sprostosť. všstci su uhladeni a vyžehlený.
smiešne. a ty tiež asi nevieš čo píšeš. ked sa ti páci panelák tak asi aj novy jánošík. to je iny prepadák.
avatar dada
-2
 
 
NO dobre. Možno dialógy nič moc. Aj keď ten Panelák nepozerám, ale keď idem okolo obývačky tak moja mama je na tom nalepená stále, aj keď popravde vždy zaspí ešte skôr ako sa to začne. Takže vlastne ja jej vždy poviem o čo ide - predsa seriál ani netreba pozerať, stačí reklamu a titulky. Ale myslím, že Slezáček stojí za zastavenie sa, aspoň naňho sa dá pozerať, aj keď už mám pocit, že život starých manželov stagnuje. Zastavil sa čas a oni uviazli v ich byte a nemajú nič iné na práci ako sa stále hádať o prkotiny.....
avatar Marek ZA
+8
 
 
no v každom prípade aj nudiaci ludia musia na nieco kukať ale nech to daju mimo hlavný vysielací čas. oni si sami vynutili sledovanosť. viete kolko je ludi co maju len stv a joj? alebo na miesto joj markizi. strasne vela a su to vacsinou starsi ludia. Žiadny normálny pracujuci clovek vam nepovie že vieš aka je to pecka ten panelák?
ved už mam vyrýžky aj na zadku z toho. a Kraus je ubožiak kedže nevie vymyslieť nieco nove len pokračovať stale v tom istom.

a čakajte že to budu opakovať teraz dookola až vam z toho preskočí a všetci budu chcieť byvať v paneláku.
su trapny jednym slovom. je mi luto tej skupinky hercov výkony 0 bodov.
avatar Ujo
-7
 
 
No chcel by som vidieť Vás pred kamerami... na to ako sú podľa Vás strašne hrozný, sa im darí celkom dobre.
avatar heh
0
 
 
no ja len dodám, že na slovenskej scéne neočakávajte nič extra...
len pridám svoj názor.. príšerné dialógy, špatná réžia a možno už bolo spomínané, že herecké výkony sú NEprofesionálne! Neviem skade berú tých hercov :D:D
avatar Monny
-3
 
 
Súhlasím s niektorými vecami, ako napr. : Mórová, Ráková ale pridala by som tam aj ANGIE, ktorá hrá stále to isté dookola. Keď hrá svoje dvojča Martinu, tak stále vidim Angie, až na tú žuvačku v ústach...Ale ona podľa mňa herečka nie je!! To, že Bárta je úžasný, tak to je veru pravda :) Jeho zbožňujem :)
Je pravda, že iný denný slovenský seriál nie je, ale aj tak Panelák milujem :)
avatar Ashley
+5
 
 
Ani jeden slovensky serial nema ziadnu uroven, tak nechapem preco to vobec rozoberate????Ale este horsie od tychto serialov su reality sou. Su to tak primitivne a manipulativne relacie, ze je dost smutne, ze to pozera tolko ludi.
avatar Thomas
+6
 
 
Panelak (kurvaren vo viacpodlaznom dome). Nejak tomuto stupidnemu serialu neviem prist na chut. Velmi dobre vyjadril nazor na sucastne media Boris Filan v jednej zo svojich "Palenic".
Citujem:

Ja mám jednu predpoveď, ktorá je dlhodobá:

Pamätajte si!

Raz príde doba, keď sa vynoríme z tohto šialenstva, ktoré nám teraz vzbĺklo v hlavách a budeme sa za seba strašne hanbiť. Budeme sa prepadať od hanby, keď si spomenieme, na čo sme sa pozerali, čo sme čítali a čo sme počúvali. Ako sme dovolili, aby nás pár šikovných zvrhlíkov dostalo k novinám, časopisom a televíziám, ktoré sú žumpa plná zvratkov a výkalov.

Nebudeme chápať, ako bolo možné profitovať na chorobách a nešťastí našich blížnych. Nebudeme schopní vysvetliť našim deťom a vnukom, ako sme to dopustili. Budeme sa snažiť nemyslieť na to, akých blbcov a hlupane sme to považovali za celebrity. Budeme sa hanbiť za dobu, keď boli denne na prvých stránkach nagelovaní pajáci a usmievavé opice, ktoré neznášali väčšie série orgazmov s tým istým partnerom. Budeme hovoriť, že na vine vtedy boli oni, akýsi neurčití oni, a tí budú medzi nami a budú ukazovať prstom na niekoho neexistujúceho.

Ale my sme spolupáchatelia tohto hnusu, nie iba tí čo to píšu, vydávajú a vysielajú. My s nimi ochotne kolaborujeme tým, že to pozeráme, počúvame, čítame a kupujeme.

Iba toľko som Vám chcel povedať, respektíve nie chcel, ale musel, lebo už mi praskne hlava od toho mlčania.
avatar ivankucera
0
 
 
Znie to poctivo. Škoda len, že som asi tri týždne dozadu (povedzme október 2010) počul v sobotu vo Filanovej „Pálenici“ na Slovenskom rozhlase časť, v ktorej si pozval ako hosťa Andyho Krausa a veľmi dobre si rozumeli. Netvrdím, že budem na nože s niekým, kto robí takýto nekvalitný seriál, ale... no, veď nech si to každý preberie ako uzná za vhodné.
avatar miso
+2
 
 
...nezabudni, ze su to herci, zahraju si aj dobrych kamaratov, je to pretvarka...
avatar Tu som doma
0
 
 
FILAN?Počúvali ste jeho debaty a kritiky na Silvestrovské programy pred
89?Aké boli úbohé,lebo cenzúra atď.Teraz má nekonečné možnosti a nerobí nič.Okrem Tamtamov-všetka česť.Ak ste dobre počúvali tak bol jedným z mála Slovákov,ktorí precestovali celý svet a to prosím v hlbokom
socializme( totalite ).
avatar KAROL
+3
 
 
CHCEL BY SOM SA OPYTAT KO TO FUNGUJE Z HUDOBNYM PODMAZOM V SERIALY, KEDZE MAM POCIT ZE PRI VYROBE SI ZVUCKY, CI DOKONCA SONGY ZO SOUNDTRACKOV KOPIRUJU JEDNA RADOST. UPLNE MA DOJALA ZVUCKA Z JEDNEJ STAREJ PC HRY NEVERHOOD IDE TO TAM STALE DOKOLA. JE MOZNE ZE NA TO NEMAJU LICENCIU ???????
avatar Peterko
-2
 
 
Mudri slovaci - co chcete americke seriali -..ved toto je o Vas a nema tochybu..
ja to pozeram v USA a bavim sa - je to o volacom ,ale Vy chcete debiloviny..ako je Mash a lebo Sex in the City..tak len pozerajte ak tomu rozumiete...
avatar Jennka
+5
 
 
Nazvať MASH debilovinou môže fakt iba niekto, kto pozeráva Panelák a baví sa na ňom :)
avatar akariu
+2
 
 
Nedávno som nechtiac videl časť jedného dielu, bolo to absolútne otrasné. Je to sračka bez jediného percenta.
avatar tu som doma
-6
 
 
Vážení kvázi nadľudia. Je to seriál o našich starostiach a radostiach. Ak máte
na to napíšte niečo lepšie. Sme malá krajina, tak sa neporovnávajme s USA.
Je to veľká krajina s veľkým potenciálom autorov, hercov, spevákov a neviemčoho ešte. Okrem toho sú tam financie. Naši futbalisti a hokejisti-samé
veľké mená, obrovské zisky a nanič výkony. Nesledujte "blbé"slovenské seriály.
Kukajte americké-bitky, krv, podvody, vraždy, denne 5 - 6 seriálov dookola.
avatar zuzka
+2
 
 
Ahoj Ivan, skutocne skvela recenzia, klobuk dolu. Vystihol si podstatu, a este k tomu je to napisane putavym stylom. Vyborne!
avatar Lamb640
-1
 
 
Fantasticki clanok ... bol som touto ukrutnou srackou muceni dlho a intenzivne ... ale ked ste v base s dalsimi dvadsiatimi magormi na jednej cele s jednim televizorom a nacisticki nadiktovanimi-s lovenskimi programami nemate skratka kam utiect a aj ked sa snazite radsej zaspat nijako to nejde na vas posobi ta aura-zla aura normalne ten serial na dielku krici aki je na hovno megadavka negativnej energie. Nech skapem ak raz nenatocim parodiu s nazvom bitovka ... dost krvavu parodiu ... kde vsetci budu mret dlhou a bolestivou smrtou ... a ked v mukach uhinie posledna serialova postava ... tak pride rad na divakou co to sledovali ..............Dopredu pre vsetki teliatka kt zacnu ripat do mojho pravopisu : nic take neuznavam je to brzda spolocnosti mozno bi ste mali lepsich profesionalov v kazdej brandzi no ale ked ta slovencina a vies pri tomto bi si mal vediet aj dejini no a visoku nemozes robit pred tim ako nemas maturitu a aj tak vies aj z tohto sa budu robit skuski ... Tak boha mam ta operovat alebo ti opravit diktat jeblinka? ... Na zaver drzim palce kazdemu jednemu slovakovi kt sa pokusi prerazit v oblasti filmu : nemislim na slovensku v oblasti filmu lebo som zistil ze unas sa ludia dokazu pozerat aj na hovno v mise tristvrtehodinu ale celosvetovo : Ked vas vikal nezozerie ani nemec preco bi som ho mal zrat ja ? .... Ahooooooooj
avatar regina
-5
 
 
ja pozeram panelak uz dost dlho a ja si myslim ze je to fantasticky film od ktoreho sa viem odreagovat!!!:D:D:D:D:D:D
avatar Ján Gašparovič
+3
 
 
ked si myslis ze Panelak je film, tak si uboziacka!
avatar Malka
-1
 
 
Ja si Panelak vzdy rada pozriem. A cakam od neho presne to, co tam je: Ze Dusan Janco zase vymysli nejake nove slovicko typu "Tupelo". Ze Angie nebude mat poruchy, co chce od zivota. Ze Imro zase vsetko dopletie a pan Emil mu to vysvetli. A Bajza nebude ani sam vediet, ktoru zenu vlastne chce.
Necakam vysoku kulturu. Ked chcem tu, vyberiem sa do divadla, na nejaky kvalitny film alebo si nieco precitam. Ale ked pridem utahana z roboty (v meste, kde nepoznam ani jedneho Slovaka, dokonca ani Cecha ci Poliaka), rada si pozriem nieco nenarocne a po slovensky. A hned mi je veselsie :)
avatar Miklo
+2
 
 
je to coraz vatsia kravina a to ako uz robia reklamu Bille KiKe a Clever uz je trapne pchaju to tam tak napadne ze az,este k tomu stale do kola ten isty dej nic sa tam poriadne nedeje a herci zacianaju bit poriadne trapny mozno sa troska da zasmiat na tipkovi co tam hra cigana ale aj to vidim len v uputavkach uz lebo na celu cast sa neda pozerat proste totalna nuda
Please login to post comments or replies.
Zdieľať
 Anketa

V roku 2011 som skončil na čsfd...
 

Inzercia