PREVIEW Nezvratný osud 4 Tlačiť E-mail
Slasher
Napísal Ivan Kučera   
22.07.2009 15:56

Čo sa stane, ak ujdete hrobárovi z lopaty? Niektorí si naivne myslia, že si splnia dávne sny. Skutočnosť je ale taká, že smrť si vás nájde. Vo filmoch určite.

Séria Nezvratný osud mi žily netrhá. Na jednotku (2000) som skočil do kina, nebol som sám a myslím, že sme nakoniec všetci boli spokojní. Tvorcom sa podaril husársky kúsok: vymysleli vraha, ktorý sa nemusí starať o zahladzovanie stôp. Osud. Alebo smrť. Pardon, Smrť – aby v tom bola aj nejaká filozofia. Tlupa amerických tínedžerov mala zomrieť v lietadle, ale jednému z nich sa o tom snívalo, všetkých zalarmoval a on a pár ďalších vystúpili. O dve minúty stroj explodoval vo vzduchu. Ako to vysvetlíte FBI je jedna vec, ale ako to vysvetlíte Smrti? Zubatá si musí svoj dlh stoj čo stoj vybrať: a tak začnete umierať, kus za kusom, v sérii bizarných nehôd.

Potom prišli dvojka (2003) a trojka (2006). Sem-tam sa menili režiséri, scenáristi a kým dvojka vďaka preživším postavám nadväzovala na originál, trojka naň kašľala. Napriek tomu, že obe časti boli po technickej stránke poctivým remeslom (také originálne vraždy sa v slasheroch len tak nevidia), už ma nebavili. I tvorcovia sa pridali na moju stranu a trojka mala byť poslednou.

Ha, ha, ha.

Nezvratný osud 4 bude kópiou trikrát videného: v úvode sa skupina mladých ľudí vyhne brutálnej smrti (po letisku, diaľnici a cirkuse automobilové preteky) a následne začnú umierať. Čakať inováciu je zbytočné.

Môžeme čakať „uchádzajúcu rutinu“, keďže znova režíruje (bývalý kaskadér) David R. Ellis (dvojka, Hady v lietadle) a scenár píše šikovný Eric Bress (dvojka, Osudový dotyk). Herecké obsadenie je zasa plné mladých neznámych tváričiek a chýbať bude bohužiaľ maskot série Tony „Candyman“ Todd, ktorý v jednotke a dvojke stvárnil tajomného zamestnanca márnice (v trojke len daboval cirkusovú atrakciu). Snímka je robená v čoraz módnejšom 3D a ak reklama niektorého filmu stojí len na 3D, ako v prípade Nezvratného osudu 4, je zle.

Slovenská distribučná spoločnosť je na strane úbohých detí a tak im septembrový návrat do škôl zjemní práve premiérou Nezvratného osudu 4. Keby bude päťka?

Komentáre

avatar choze
0
 
 
Těším se hodně, tuhle sérii považuju mezi všemi těmi zbytečnými hororovými remaky za velmi kvalitní (a buďme rádi i za SAW, díky ní a jejímu jednom dílu ročně si připadám jako zpátky v 80. letech u Pátku třináctého s tím, že SAW je objektivně nápaditější-lepší). Navíc čtyřku má na svědomí Ellis, který udělal dvojku, kterou mám ze série nejradši a k tomu scenárista mého velmi oblíbeného BUTTERFLY EFFECT, to je sen. Jen nechápu, proč nepřiplácli k názvu čtyřku, snad to český distributor napraví.
avatar Lukass
-4
 
 
uplne trapna recenzia, ale aj tak lepsie ako nic
avatar Riddick
+1
 
 
za prvé to nie je recenzia, ale preview a za druhé by som bola zvedavá, čo by si dokázal vyprodukovať ty. ak môžem posudzovať podľa tohto príspevku, nič čitateľné...
avatar Netrapny
+1
 
 
parada
avatar majka
0
 
 
tešim sa tešiiim :o)
avatar neluska
0
 
 
boze konecne nezvratny osud4 boze tesim sa xD 4ewer
avatar TINKA
0
 
 
HURAAA KONECNE JE TU NEZVRATNY OSUD 4 MOOC SA NA NEHO TESIM:)
avatar Matuska
0
 
 
ja sa tak tesim ze as skacem
avatar Erika
0
 
 
ACH UZ SA TESIM ZACHVILU V KINACH URCITE SI TO NENECHAM UJST .....TESKAM SA ...MOC
avatar dominik
0
 
 
Tatu bude dobra šupa
avatar Matej
-4
 
 
Tešte sa vy kurvy
avatar Agneška
0
 
 
tešime
avatar Sandrush
+1
 
 
Nezvratný osud je môj najoblúbenejší film a teším sa aj na 4. 5 podľa mňa nebude pretože po anglicky to má názov Final Destination 1, 2, 3. Lenže "4" sa tak nevolá. Je to len The Final Destination a tým chceli ukončiť sériu týchto filmov.
avatar Sultan
0
 
 
Je to dobry film ale mohli aspon to tak nakrutit ze konecne niekto vyj*be zo smrtou a nie zase kazde bude dead.
avatar majaaa
0
 
 
NO nevidel asom to ,a le už sa na to vééééééééééééľmi tešííííííím.... naj séria môjho miláčika..jané že pôjdeme xD
avatar train3434
-2
 
 
je to super
avatar barbusQA
0
 
 
tento film je supeeeeeeeeeeee eeerrrrrrrrrrrr :P
avatar Lukas POloka
-2
 
 
Namakaneeee xD

Videl som iba 4 ale je to super.

avatar D4rksh0t w@rR P!l!nAr3k
-1
 
 
Bojjjiiiimmmm
avatar SIMONA
+1
 
 
no ja ked som to videla na fotelke tak som to vipla hned pri pretekoch no a dalej som uz nepozerala.
avatar research papers
0
 
 
V Nezvratný osud 4 you sa báť Reaper v 3D: jeden rozmer pre vás lepšie pochopiť, ako je duša dostane zbierali! a nikdy som nebol na závodné súťaže, ale tie v zákulisí konečného určenia 4 sa mi chce to skúsiť nejako.
Please login to post comments or replies.
Zdieľať
 Anketa

V roku 2011 som skončil na čsfd...
 

Inzercia